FIRMA

Jesteśmy producentem samochodów kempingowych na bazie Volkswagena T6.1 i Renault Trafic. Wieloletnie doświadczenie w branży caravaningowej pozwala nam realizować koncepcje samochodów kempingowych o ponadprzeciętnej funkcjonalności na bazie pojazdów z krótkim i długim rozstawem osi (SHORT/LONG). Oferujemy rozwiązania, które pozwalają zachować wielofunkcyjność pojazdu. Na przykład w tygodniu można używać go jako rodzinnego vana przystosowanego do jazdy po mieście, a w weekend lub podczas wakacji jako kampera. Nasza firma jest oficjalnie zarejestrowana w Unii Europejskiej jako producent samochodów kempingowych i posiada szereg certyfikatów potwierdzających najwyższą jakość pojazdów, w tym autoryzację Renault SAS.

ZESPÓŁ

Nasz zespół składa się z ludzi, którzy z pasją podchodzą do swojej pracy. Konstrukcja naszych samochodów kempingowych oparta jest na wieloletnim doświadczeniu zdobytym podczas licznych wypraw. Wiemy, jak ważne są detale i funkcjonalność. W konstrukcji naszych kamperów kładziemy nacisk na funkcjonalne rozwiązania, które pozwalają na ich wykorzystanie do różnych zadań – jako kampera, rodzinnego vana lub auta dostawczego.
Świadectwem jakości naszych pojazdów są liczne certyfikaty potwierdzające zgodność z licznymi normami odnoszącymi się zarówno do samych produktów, jak i procesu produkcji.

NASZA HISTORIA

2020/2021

 Linia produkcyjna poddana zostaje rozbudowie. Firma posiada obecnie 2 hale o powierzchni 1.000 m² i około 1.500 m² powierzchni zewnętrznej. Zdolność produkcyjna sięga ponad dwunastu pojazdów miesięcznie. Firma zatrudnia ponad 20 osób i współpracuje z licznymi podwykonawcami. Obecnie trzon działalności stanowi produkcja aut kempingowych na bazie dwóch popularnych modeli "busów": Volkswagena T6.1 i Renault Trafica.

2020

Wavecamper otrzymuje autoryzację Renault SAS jako oficjalny partner. Oznacza to, że samochody Renault Trafic zabudowane przez Wavecamper dostępne są w całej sieci dealerskiej Renault w Polsce.

2019

Wavecamper jest wystawcą na większości targów odbywających się w Polsce i w Niemczech.

2018

Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu firma nabywa większy obiekt w Palędziu koło Poznania o powierzchni ponad 550 m² pod dachem i około 2.000 m² otwartej przestrzeni.

Grudzień 2016

Współpraca z niemieckim partnerem Tremp Caravanland GmbH (podmiotem posiadającym ponad 25-letnie doświadczenie w branży caravaningowej na rynku niemieckim) otwiera nowe perspektywy rozwoju. Ponadto fuzja ta wpływa na rozwój zasobów know-how oraz budowę pozytywnego wizerunku marki w branży.

2016

Siedziba firmy zostaje przeniesiona do Poznania, gdzie rozpoczyna się produkcja 2-3 pojazdów miesięcznie.

2015

Firma po raz pierwszy prezentuje swoją ofertę na Caravan Salon Düsseldorf, największych targach caravaningowych w Europie. Indywidualne przebudowy kamperów wzbudzają duże zainteresowanie międzynarodowej publiczności. Od tego momentu samochody kempingowe Wavecamper co roku podziwiać można na targach w Düsseldorfie.

2014

Pod patronatem firmy BEST-EVO po raz pierwszy na targach MOTOR SHOW w Poznaniu prezentowane są konwersje kamperów na bazie VW T5 i Renault Trafic.

2013

Z pierwotnej firmy BEST-EVO wyłania się marka Wavecamper, która z powodzeniem realizuje pierwsze zabudowy kempingowe w minibusach.

Meble

Posiadamy własną stolarnię, gdzie projektujemy i wykonujemy najwyższej jakości meble do naszych zabudów kamperowych.